DŽAKONA GOLČINA DONELA TROFEJ: Bajer Leverkuzen osvojio i Kup Nemačke!
Slavlje fudbalera Bajer Leverkuzena, Foto: JOHN MACDOUGALL / AFP / Profimedia

kapa dole

Nema im ravnih ove sezone

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pre nekoliko dana su doživeli težak poraz u finalu Lige Evrope od Atalante rezultatom 3:0, ali ih to nije omelo da posle osvajanja Bundeslige osvoje i Kup Nemačke.

Izabranici Ćabija Alonsa su u velikom finalu na "Olimpijskom" stadionu u Berlinu savladali drugoligaša Kajzerslautern rezultatom 1:0.

Kajzerslautern je odlično otvorio meč i već u 4. minutu je imao veliku šansu, ali je Lukaš Hradecki odlično odbranio udarac.

U narednom periodu usledila je terenska dominacija Bajera koji je posle soloprodora i promašaja Florijana Virca poveo u 16. minutu.

Granit Džaka je sjajno naleteo na loptu i sa nekih 30-ak metara izuzetno preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Leverkuzen ostaje sa igračem manje nakon što je Odilon Kosonu zaradio drugi žuti, samim tim i crveni karton.

Imao je Kajzerslautern više od 45 minuta sa igračem više.

Ipak, ni to im nije pomoglo da dođu do gola i produžetaka, pa je moglo da usledi veliko slavlje navijača i igrača Bajer Leverkuzena.